Maturitní ples

Víte co dělat pro správnou přípravu vašeho maturitního plesu?

Organizace maturitního plesu je důležitá událost, která vyžaduje pečlivé plánování. Zde je stručný návod, jak postupovat.

 1. Začněte plánovat včas, rok předem je fajn
  Ideálně začněte plánovat ples alespoň rok předem. Toto umožní dostatek času na rezervaci místa, shromáždění finančních prostředků a vytvoření plánu plesu pro organizaci.
 2. Stanovte téma plesu a místo jeho konání, udělejte si rezervaci
  Vyberte téma plesu, které bude odpovídat celkové atmosféře akce. Dále zarezervujte vhodné místo pro konání plesu, které pojme uvažovaný počet hostů a poskytne požadované služby.
 3. Vyřešte financování a rozpočet, někdo to zaplatit musí
  Stanovte si celkový rozpočet a zvažte možnosti financování, jako jsou prodej vstupenek, sponzoring nebo tombol​a.
 4. Navrhněte program zábavy, kapela nebo DJ to rozjede
  Zajistěte hudební a zábavní složku večera, včetně DJ, kapely nebo jiného hudebního doprovodu. V programu nezapomeňte na ryze tradiční prvky maturitních plesů, jako je šerpování nebo půlnoční překvapení.
 5. Propagujte váš ples, spíš pak prodáte všechny vstupenky
  Využijte sociální média, plakáty a další formy propagace pro šíření povědomí o vašem plesu a zajistěte včas prodej vstupenek.
 6. Zahajte včas koordinaci s dodavateli služeb, zajistíte si tak jejich dostupnost
  Zajistěte dodavatele pro catering, výzdobu, dekorace, fotografie a pro další důležité služby. Dbejte však na to, aby bylo vše v souladu s tématem plesu a vaším rozpočtem.
 7. Uschovejte si vzpomínky, dobrý kameraman nebo fotograf to zvládne
  Naplánujte natáčení maturitního videa a fotografování, aby byly zachyceny vzpomínky z této jedinečné událost​. Rovněž přemýšlejte se spolužáky nad scénářem výsledného videa. Kameramanovi to pomůže splnit všechna vaše očekávání.
 8. Vytvořte detailní plán, bude vám to lépe klapat
  I když to může vypadat zbytečné, vytvořte spíš detailní než obecný harmonogram večera. Detailní časová osa, obsahující jednotlivé body programu, aktivity a oficiální části ples​​u vám pomůže v celkovém sladění jednotlivých částí plesu tak, aby vše pěkně odsýpalo a vaší hosté se nenudili. Věřte, že není nic nudnějšího, než dlouhé otravné čekání, až se všichni účinkující dostaví na svou část programu.

Držíme vám palce v přípravách vašeho plesu. Ať se vám ples povede.

Další informace získáte níže.

Zdroje

 1. eastbohemiaconvention.cz – Manuál „Jak zorganizovat akci“ – Ples
 2. maturita.cz – Jak zorganizovat ples
 3. promaturak.cz – Na co myslet před plesem – vše pro Váš maturitní ples
 4. vysokeskoly.cz – Jak zařídit skvělý maturitní ples – Tipy a rady
 5. jobs.cz – Maturitní ples krok za krokem – Poradna
 6. showbook.cz – Maturitní ples – základní pravidla pro plánování programu

Podobné články

Svatební párty

První společný tanec novomanželů a kde se vzala jeho tradice

První tanec novomanželů je takový ten kouzelný moment, kdy se všichni shromáždí kolem a koukají, jak spolu novomanželé poprvé v roli manžela a manželky kráčejí po parketu. Tahle tradice má kořeny v dávných časech a v různých kulturách, ale dneska to spíš bývá o tom vybrat si skladbu, která pro oba z páru něco znamená.
Přečíst
Svatby

10 častých míst konání svatby v Karlovarském kraji

Výběr správného místa pro konání svatby je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která musí nevěsta a ženich učinit při plánování svého velkého dne. Toto rozhodnutí má zásadní vliv na celkový průběh a atmosféru svatby. Zde je několik důvodů, proč je výběr správného místa tak důležitý.
Přečíst
Taneční večer

Praktické tipy pro plánování svatby

Pro někoho je příprava svatební veselice vzrušujícím zážitkem. Pro některé nevěsty je však stresující. Je toho tolik, na co musí myslet. Když nepomůže svatební koordinátor, snad přijde vhod několik základních tipů, jak uspořádat nezapomenutelnou svatební oslavu.
Přečíst
Svatba

5 kroků ke skvělé zábavě s kapelou na vaší svatbě

Svatba je jedním z nejvýznamnějších dnů v životě. Proto je důležité zajistit, aby byla zábava na této události nezapomenutelná. S kapelou, která má vhodný repertoár toho lépe dosáhnete. Proto je klíčem k úspěchu výběr správné kapely, která dokáže nabídnout bohatý hudební repertoár a vytvořit atmosféru plnou radosti a tance.
Přečíst
Kapela na svatbu, ples i večírek

KVBAND se představuje

Kapela Kvband, původně známá jako Sekvence, je multižánrová hudební skupina, která již více než 25 let baví publikum v Karlovarském kraji a okolí. Byla založena v roce 1996 a v roce 2013 prošla významnou transformací, která zahrnovala změnu názvu, příchod nových hudebníků a modernizaci technického vybavení.
Přečíst
KVBAND © 1996 - 2024 - Při tvorbě tohoto webu skutečně nebyl zraněn žádný hudebník