Svatební párty

První společný tanec novomanželů a kde se vzala jeho tradice

První tanec novomanželů je takový ten kouzelný moment, kdy se všichni shromáždí kolem a koukají, jak spolu novomanželé poprvé v roli manžela a manželky kráčejí po parketu. Tahle tradice má kořeny v dávných časech a v různých kulturách, ale dneska to spíš bývá o tom vybrat si skladbu, která pro oba z páru něco znamená.

První společný tanec novomanželů je tradice, která má své hluboké kořeny v mnoha kulturách po celém světě. Původ této tradice se může lišit podle regionu a historického období, ale obecně se jedná o symbolický akt, který představuje začátek nového životního společenství nevěsty a ženicha.

V Evropě se první tanec novomanželů rozšířil především v období renesance, kdy byl tanec velmi důležitou součástí společenského života. Byl často velmi náročný na choreografii a kladl důraz na formálnost i slavnostní atmosféru, což tehdy mělo odrážet společenský status a bohatství tančících párů.

Dnes se první tanec novomanželů obvykle odehrává na začátku svatební hostiny. Pár si k tanci vybírá píseň, která má pro něj zvláštní význam a symbolizuje jejich první společné manželské kroky. I tato tradice je však ovlivněna populární hudbou, filmy a televizí, což novomanželům umožňuje přizpůsobit si tento okamžik podle svého osobního přání a stylu.

4 tipy pro písně na první tanec novomanželů

  • Ed Sheeran – „Thinking Out Loud“ nebo „Perfect„: Ed je prostě mistr v tom dělat písničky, které se hodí přímo na svatební parket.
  • John Legend – „All of Me„: Tuhle baladu asi zná každý a její slova jsou jako stvořená pro svatební první tanec.
  • Elvis Presley – „Can’t Help Falling in Love„: Pro ty, co mají rádi klasiku a chtějí trochu toho oldies vibe.
  • Christina Perri – „A Thousand Years„: Hlavně pro fanoušky Twilight ságy, ale taky pro každého, kdo se chce při tanci pořádně vybrečet.

Ale některé páry to berou trochu netradičně a vyberou si třeba rockový song nebo dokonce rap! Byli jsme svědky, kdy si nevěsta vybrala Highway to Hell od AC/DC. Vskutku, velmi trefné 🙂

První společný tanec celebrit

Celebrity, které si pro svůj první tanec vybrali právě skladbu od Johna Legenda: All of Me, byli například Kim Kardashian a Kanye West. Na své svatbě na tuto skladbu tančili v roce 2014 a nešlo jen o obyčejnou nahrávku, ale o živé vystoupení samotného Johna Legenda, který byl na svatbě osobně! Tento okamžik dodal jejich prvnímu tanci extra magickou atmosféru.

Další slavný pár, který si vybral netradiční píseň, byli princ William a Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge. Na své svatební recepci v roce 2011 tančili svůj první tanec na píseň „Your Song“ v podání Ellie Goulding. Co je na tomto ale zajímavé, je, že šlo o cover verzi klasického hitu od Eltona Johna, což dodalo jejich tanci moderní twist, zatímco zachovalo královskou eleganci.

Tanec novomanželů
Tanec novomanželů

Další příklady pro inspiraci

  1. George Clooney a Amal Clooney: Na své svatbě v Benátkách v roce 2014 si tento pár vybral pro svůj první tanec klasiku „Why Shouldn’t I?“ od Cole Portera. Tento výběr nejenže odrážel jejich sofistikovaný vkus, ale také nostalgický pohled na lásku a romantiku.
  2. Beyoncé a Jay-Z: Tento hudební power couple tančil na své svatbě v roce 2008 na píseň „Crazy in Love„, která nejenže je jedním z jejich největších hitů, ale také skvěle vystihuje jejich vztah. Je to údajně píseň, která je zvlášť blízká jejich srdcím, protože označuje začátek jejich společné hudební i osobní cesty.
  3. Joe Jonas a Sophie Turner: Tento pár si na své svatbě ve Francii v roce 2019 vybral pro svůj první tanec píseň „Paper Rings“ od Taylor Swift. Je to trochu překvapivý výběr, ale píseň s radostným rytmem a textem o nekomplikované lásce perfektně pasovala k atmosféře jejich veselé a neformální svatby.
  4. Justin Timberlake a Jessica Biel: Na své svatbě v roce 2012 měli jako první tanec píseň „A Song for You“ od Donnyho Hathawaye. Justin Timberlake dokonce píseň zazpíval pro Jessicu na jejich svatební recepci, což přidal osobní a emotivní dotek k jejich speciálnímu dni.

Hvězdy tančí. Anebo ne.

No a pak jsou tu ti, co se rozhodnou celý ten svůj první tanec vysloveně zinscenovat a překvapí všechny hosty náročnou choreografií, která má víc společného s „Tanečními hvězdami“ než s tradičním ploužákem. Přestože se občas stane, že tančící pár zapomene svou „nadřenou“ choreografii přímo uprostřed tance a je pak nucen k improvizovat, nevadí to. Spolehlivě to povede k dobré zábavě všech přítomných.

První tanec si hlavně užijte

Takže i když má tradice prvního tance své hluboké kořeny, dneska je to hlavně o tom, udělat si ten moment po svém a především si ho užít. Ať už si vyberete láskyplnou baladu nebo něco úplně bláznivého. Kapela KVBAND vám drží palce při výběru.

Podobné články

Svatby

10 častých míst konání svatby v Karlovarském kraji

Výběr správného místa pro konání svatby je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která musí nevěsta a ženich učinit při plánování svého velkého dne. Toto rozhodnutí má zásadní vliv na celkový průběh a atmosféru svatby. Zde je několik důvodů, proč je výběr správného místa tak důležitý.
Přečíst
Taneční večer

Praktické tipy pro plánování svatby

Pro někoho je příprava svatební veselice vzrušujícím zážitkem. Pro některé nevěsty je však stresující. Je toho tolik, na co musí myslet. Když nepomůže svatební koordinátor, snad přijde vhod několik základních tipů, jak uspořádat nezapomenutelnou svatební oslavu.
Přečíst
Svatba

5 kroků ke skvělé zábavě s kapelou na vaší svatbě

Svatba je jedním z nejvýznamnějších dnů v životě. Proto je důležité zajistit, aby byla zábava na této události nezapomenutelná. S kapelou, která má vhodný repertoár toho lépe dosáhnete. Proto je klíčem k úspěchu výběr správné kapely, která dokáže nabídnout bohatý hudební repertoár a vytvořit atmosféru plnou radosti a tance.
Přečíst
Kapela na svatbu, ples i večírek

KVBAND se představuje

Kapela Kvband, původně známá jako Sekvence, je multižánrová hudební skupina, která již více než 25 let baví publikum v Karlovarském kraji a okolí. Byla založena v roce 1996 a v roce 2013 prošla významnou transformací, která zahrnovala změnu názvu, příchod nových hudebníků a modernizaci technického vybavení.
Přečíst
KVBAND © 1996 - 2024 - Při tvorbě tohoto webu skutečně nebyl zraněn žádný hudebník